Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Kontakt

BG Netro Logo

Światła dzienne LED

Od 17 kwietnia 2007 r., zgodnie z Ustawą z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2007 r., Nr 57, poz. 381), „kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.” Dopuszczone jest rozwiązanie alternatywne: „w czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza zamiast świateł mijania kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.”

Od 7 lutego 2011 roku zgodnie z Dyrektywą 2008/89/WE wszystkie nowe modele pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą obowiązkowo wyposażone w światła do jazdy dziennej.

Ze względów bezpieczeństwa ale również ekonomicznych polecamy montaż Dziennych  Świateł LED.

Światła dzienne LED emitują światło o niezwykle wysokiej temperaturze barwowej (6 tys. stopni Kelwina). Takie światło, ze względu na jasną, białą barwę gwarantuje, że prowadzony przez nas samochód będzie bardziej widoczny na drodze dla innych uczestników ruchu.
Lampy dzienne LED zużywają zaledwie 10 watów energii. Wysokowydajne diody LED w każdej lampie zapewniają wysoką rozpoznawalność pojazdu w świetle dziennym i w dużym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa. Użytkowane codziennie nie powodują mierzalnego wzrostu zużycia paliwa i wytrzymują tyle samo, ile trwa życie serwisowe auta. Lampy dzienne montujemy w taki sposób aby zapalały się automatycznie po uruchomieniu pojazdu. Pozostałe elementy systemu oświetleniowego nie są wtedy włączane. Nie zużywają się żarówki świateł mijania, pozycyjnych czy oświetlenia tablicy. Po włączeniu świateł mijania automatycznie zostają wyłączone.