Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Kontakt

BG Netro Logo

Czujniki ciśnienia opon

Wyrywkowe badania pokazują, że ponad 65% samochodów osobowych ma niedopompowane opony!

W praktyce okazuje się, że ciśnienie opon jest rzadko sprawdzane. W związku z tym, władze Unii Europejskiej dostrzegły konieczność wdrożenia w przyszłości przepisów narzucających montowanie systemów kontrolujących ten parametr.

OPIS SYSTEMU

System kontroluje ciśnienie i temperaturę opon zarówno podczas jazdy jak i postoju. Zamontowane w kołach czujniki komunikują się bezprzewodowo z czytnikiem, który ostrzega kierowcę o ewentualnych zmianach parametrów. Niedopompowanie lub przepompowanie opony, jej uszkodzenie oraz nadmierna temperatura sygnalizowane są kontrolkami właściwego koła oraz rodzaju problemu. 

BEZPIECZEŃSTWO

Właściwie dobrane ciśnienie ma pozytywny wpływ na poprawne prowadzenie samochodu w trudnych warunkach: atmosferycznych, technicznych i drogowych. Szczególnie w trakcie omijania przeszkody, wyprzedzania lub niespodziewanego hamowania nieprawidłowe ciśnienie opon może prowadzić do poważnych zmian charakterystyki sterowności auta, a w konsekwencji zagrożenia bezpieczeństwa osób nim podróżujących. Zniszczona nawierzchnia, nie najlepszy stan techniczny pojazdu oraz jego maksymalne obciążenie powodują, że prawdopodobieństwo wystąpienia wspomnianych problemów wzrosłoby gwałtownie gdyby nie … czujniki ciśnienia! Monitorowanie, zarówno ciśnienia, jak i temperatury opon w czasie jazdy umożliwia natychmiastową reakcję na każdą zmianę, zdecydowanie zwiększając bezpieczeństwo ruchu drogowego!

OSZCZĘDNOŚĆ!

Odpowiednie ciśnienie w kołach ma istotny wpływ na poziom spalania oraz na tempo zużycia bieżnika. Gdy jest zbyt niskie, zwiększa się tarcie o podłoże, szczególnie przy dużym obciążeniu auta. Niedopompowanie opon powoduje szybsze ich ścieranie, a w 85% przypadków prowadzi do powstania wybrzuszeń. Co druga tak zdeformowana opona pęka, czyniąc wcześniej szkody w układzie jezdnym i kierowniczym pojazdu. Zastosowanie czujników ciśnienia opon może znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji samochodu oraz liczbę wizyt w serwisie.

ŁATWOŚĆ !

Czujniki dzięki prostej metodzie sygnalizacji i odczytu parametrów oraz programowania jest bardzo łatwy w obsłudze. Gdy ciśnienie i temperatura jest prawidłowa wyświetlacz systemu jest wyłączony, dopiero przekroczenie wcześniej zaprogramowanego progu włącza wyświetlacz wskazując nieprawidłowy parametr. Oczywiście mamy możliwość sprawdzenia ciśnienia i temperatury w każdej oponie w dowolnej chwili. Wystarczy krótko nacisnąć przycisk.

JAKOŚĆ !

Urządzenia jakie oferujemy charakteryzują się wysoką jakością potwierdzoną przez odpowiednie certyfikaty i spełniają najwyższe wymagania przemysłu motoryzacyjnego. Są to jedne z najbardziej niezawodnych i najlepiej wyposażonych systemów kontroli ciśnienia opon, znanych i dostępnych na  rynku.

Czujniki ciśnienia:

 Podnoszą bezpieczeństwo podróżowania w ciężkich warunkach atmosferycznych:
• mokra nawierzchnia,
• zaśnieżone odcinki dróg,
• oblodzona jezdnia.

Wpływają na bezpieczeństwo jazdy w wyjątkowo trudnych warunkach drogowych:
• jezdnie o słabej przyczepności,
• luźna lub zniszczona nawierzchnia,
• wyeksploatowane drogi – dziury, koleiny.

Zapewniają bezpieczeństwo jazdy w bardzo trudnych warunkach technicznych:
• maksymalne obciążenie pojazdu,
• zużyte zawieszenie,
• zniszczone ogumienie.

Poprawiają bezpieczeństwo wykonywania najtrudniejszych manewrów:
• ostry skręt,
• gwałtowne hamowanie,
• raptowne przyspieszanie.